מהו הממיר הסולארי?

  • by

מהפכת האנרגיה הסולארית כבר כאן, וחברות רבות שמות במרכזן את הרצון לפתח ולייצר עוד ועוד מערכות סולאריות חכמות ושימושיות. היום ניצול קרני השמש לשם הפקת אנרגיה חשמלית נראה כמו הדבר הכי מובן מאליו, שלא ברור איך לא קרה כבר לפני שנים רבות, אבל היום הוא כבר כל כך מפותח, עד שהוא מביא איתו עולם שלם של מושגים שכדאי להכיר. בין פאנל סולארי ואנרגיה סולארית, חשוב גם להבין מהו הממיר הסולארי, שמחזיק בתפקיד סופר חשוב בהליך הפקת האנרגיה. אז מהו, מיהו, ולמה הוא נחוץ כל כך? כל הפרטים כאן למטה.

הממיר הסולארי – היכרות

יש דברים ניכרים לעין ויש דברים שנמצאים מתחת לפני השטח. למשל, אתם יכולים לראות את המזגן שלכם בעיניים, אבל אתם לא יכולים לראות את המערכת החכמה שנמצאת בתוכו ומאחוריו, וגורמת לו לעבוד כמו שצריך. אותו הדבר קורה גם עם מסכי טלוויזיה, מסכי מחשב, תנורים, מקררים וכל מיני מכשירי חשמל אחרים.

הממיר הסולארי הוא בדיוק המערכת החכמה הזו שנמצאת "מאחורי הקלעים". בכל הנוגע לאנרגיה סולארית, על פניו נדמה שמדובר כאן על תהליך קצר ופשוט, שבמסגרתו קרני השמש פוגעות בפאנלים הסולארים, ומשם נוצרת האנרגיה הסולארית שמגיעה כתחליף לאנרגיה חשמלית מלאכותית. אבל רגע, תגידו, לא חסרים לכם כמה שלבים באמצע? ובכן, את השלבים האלו בדיוק ממלא הממיר הסולארי.

מהו הממיר הסולארי?

הממיר הסולארי אחרי על קבלת החום והאור של קרני השמש באמצעות הפאנלים הסולארים, ומשם הוא מעביר אותם תהליך של תרגום לכדי מתח חשמלי. ברגע שנוצרת הפגיעה של קרני השמש. נוצר אפקט פוטו וולטאי, שגורם למפגש בין התאים שיוצאים את אותו המתח החשמלי, ומי שנמצא בלב ליבו של האפקט הזה הוא, ניחשתם נכון, הממיר הסולארי. באופן הזה, יכול להתקבל זרם DC של האנרגיה הסולארית, שיכול לתפקד כמחליף לזרם ה-AC המוכר והידוע – זרם החשמל המלאכותי.

אנחנו בחברת אורמש מחזיקים בממיר הסולארי המתקדם ביותר בארץ, ומצליחים להפיק אנרגיה סולארית ביעילות ובצורה המקצועית ביותר שקיימת היום בשוק. פנו אלינו ונשמח להתקין גם אצלכם מערכת לייצור והפקה של אנרגיה סולארית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *